חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

קביעת סוגי אסטרטגיית השיווק המתאימים לעסק שלך

מהי אסטרטגיית שיווק ומהם השלבים באסטרטגיית השיווק שיש לבצע עבור העסק שלך?

אלה שאלות חשובות אם את רוצה תוכנית מוצלחת לצמיחת העסק שלך! אל תקלי ראש בחשיבותו של שלב זה בפיתוח העסק שלך אם ברצונך לראות צמיחה נאמנה של העסק.

האם שמעת פעם על האנלוגיה של זריקת ספגטי על קיר כדי לראות אילו מהפסטות נדבקות? זה בדיוק כמו לרוץ לתוך גידול העסק שלך בלי תוכנית אסטרטגיית שיווק. את מנסה כל מיני רעיונות שונים כדי להגיע ולהתחבר לאנשים ופשוט מחכה לראות אילו מהם עובדים. במקום זאת, התחלה עם אסטרטגיית שיווק מוצקה יכולה לעזור לך להגדיר בדיוק היכן ואיך להגיע ללקוחות הפוטנציאליים שלך כך שזה לא יהיה משחק ניחושים.

זוהי לא כתבה שתקח אותך צעד אחר צעד בכל הסוגים של אסטרטגיית שיווק, אלא יותר משאב שיעזור לך לקבוע מה צריכות להיות האסטרטגיות שלך ויעזור לך לראות כיצד הן מתחברות לתוכנית השיווק שלך (או תוכנית הפעולה).

נעבור על 4 שלבים ספציפיים של אסטרטגיית שיווק להלן כדי לצמצם איך צריכה להיראות אסטרטגיית השיווק שלך. אין גישה נכונה או לא נכונה בסוף 4 השלבים האלה, אבל לעבור דרכם אמור להביא אותך למקום של הבנה איך אתה רוצה להמשיך עם השיווק שלך כדי להגיע לקהל היעד הרצוי שלך.

הערה: אם טרם הגדרת את שוק היעד שלך, חשוב לעשות זאת לפני שתמשיך ליצור את אסטרטגיית השיווק שלך. אתה יכול לקרוא על איך להגדיר את שוק היעד שלך כאן.

שלבי אסטרטגיית שיווק:

   1. איפה קהל היעד שלך מסתובב?

  אם טרם הגדרת את שוק היעד שלך, וודאי שאת קוראת את הפוסט שלי בנושא כאן לפני שתעברי על השלב זה.

  כדי לבנות אסטרטגיית שיווק יעילה לעסק שלך, חשוב להבין היכן נמצא קהל היעד שלך ומהם הערוצים הטובים ביותר לפגוש אותו. שאלי את עצמך את השאלות הבאות: איפה קהל היעד שלך מבלה את רוב זמנו המקוון? באילו רשתות חברתיות הם פעילים? אילו פורומים, קבוצות או קהילות הם חברים בהן? מה הם הערוצים המועדפים עליהם לצרוך תוכן? האם הם קוראים בלוגים ספציפיים או מנויים לניוזלטרים? איפה הם מחפשים מידע רלוונטי לתחום התוכן שלך? מה התוכן שהם צורכים ואוהבים? תשובות לשאלות אלה יכולות לעזור לך לזהות היכן קהל היעד שלך נמצא ולבנות אסטרטגיית שיווק ממוקדת לערוצים המתאימים.

    1. באילו אמצעים אוכל להשתמש כדי לפגוש שם את קהל היעד שלי?

   ברגע שצמצמת איפה קהל היעד שלך מבלה זמן ומי הם מקשיבים לו וסומכים עליו, נסה לחשוב על ערוצים שונים שבהם תוכל להשתמש כדי לפגוש את קהל היעד שלך במקומות בהם הוא מבלה זמן ו/או כדי להשפיע עליו דרך הקולות שהוא מקשיב להם וסומך עליהם. לדוגמה, אם קהל היעד שלך הוא אמהות ששוהות בית או סטודנטים, סביר להניח שהם מבלים הרבה זמן באתרי מדיה חברתית. אתה יכול לפגוש אותם שם. אמהות עשויות גם להקשיב ולסמוך על אמהות אחרות בחוג החברתי המקומי שלהן. אתה יכול לפגוש אותן שם. סטודנטים עשויים להקשיב ולסמוך על מקורות חדשות מהקמפוס או על תחנת רדיו מקומית. אתה יכול לפגוש אותם שם.

   זה ייראה שונה עבור כל עסק וקהל יעד, אבל נסה לחשוב איך אתה יכול להתחבר לקהל היעד שלך במקומות בהם הם מבלים הכי הרבה זמן ודרך הקולות שהם הכי מקשיבים להם וסומכים עליהם.

   איך נראה לפגוש את קהל היעד שלך בחוג שלו? שוב, זה ייראה שונה עבור כל עסק – אבל זה יכול להיראות כמו כל אחד מהבאים:

    • להיות פעיל ולשתף את החיים שלך דרך מדיה חברתית (תחשוב ספציפית על אילו!)
    • להצטרף למועדון או קבוצה מקומית או מקוונת.
    • להצטרף לפורומים מקוונים המבוססים על תחומי עניין.
    • לבנות אתר אינטרנט כדי להופיע בחיפושים בגוגל.
    • לתלות פליירים בחנויות מקומיות או לחלק אותם באופן אישי.
    • להצטרף לספרייה אמינה לקבלת הפניות.
    • לשתף פעולה עם עסקים אמינים אחרים לקבלת הפניות.
    • להקים דוכן ביריד מקומי או שולחן ביריד אמנות.
    • לשלם עבור פרסומות בעיתון מקומי, מקור חדשות מקוון, או טלוויזיה/רדיו.

    •  

    •  

    •  

    •  

    •  

    •  

    •  

    •  

    אלו רק כמה דוגמאות! תחשוב על שוק היעד שלך ועל המקומות בהם אתה יכול:

     • לקבל את החשיפה המקסימלית איתם.
     • לבנות את האמון שלהם.

     •  

       1. מה אתה רוצה שהקול שלך יהיה?

      קשה מאוד להגדיר מה את רוצה שיהיה הקול של העסק שלך בלי שיש לך קודם לכן הבנה מוצקה לגבי מה המטרה שלך כעסק ולאן אתה רוצה שהעסק שלך ילך. ברגע שאת יודעת את המטרה שלך ויש לך חזון לעתיד העסק שלך, נסי לחשוב מה את רוצה שהקול (או המסר) שלך יהיה עם השאלות הבאות:

      מה המכירה שלי? מה אני מנסה למכור ללקוחות שלי? האם זה מוצר שאני רוצה שהם יקנו? האם זו שירות שאני רוצה שהם יירשמו אליו? האם זה תוכן שאני רוצה שהם יקראו? אתה צריך לדעת מה אתה רוצה שהלקוחות שלך יעשו לפני שאתה מתקשר איתם, אחרת ייתכן שיש להם עניין במה שאת מציעה אבל הם לא ידעו לאן ללכת איתו. אם את מנסה למכור מוצר, זה לא מספיק שפשוט תקבלי הרבה צפיות ברשתות החברתיות מאנשים שמתעניינים בחיים שלך. את צריכה לוודא שה"קול" שלך מפנה אותם למוצר שלך.

      איך אתה רוצה שאנשים יתחברו איתך?

      זה מתייחס בחזרה לאיפה את פוגשת את קהל היעד שלך. נסי לחשוב איך את רוצה להשתמש בקול שלך. וודאי שהקול שלך מתקבל גם בצורה שקהל היעד שלך מתחבר אליו. האם את רוצה לתקשר בצורה דיגיטלית או פנים אל פנים? או שניהם? ואת צריך מערכת יחסים מתמשכת (או תקשורת תכופה) עם קהל היעד שלך? או שזה ישרת את הצרכים שלך להיות יותר מבוסס עסקאות ולהוביל לקוחות יעד למכירה ולסיים?

      4. איך אני מחבר את הקול שלי ואת האמצעים שלי להגיע לשוק שלי?

      כבר קבעת היכן תוכלי לפגוש את קהל היעד שלך ומה את רוצה שה"קול" שלך יהיה בשני השלבים הקודמים. אז עכשיו הגיע הזמן לחבר אותם יחד ולברר את אסטרטגיית השיווק שלך. זו לא תוכנית מפורטת של מה בדיוק את הולכת לבצע בשיווק שלכם (זה מגיע בתוכנית השיווק שלכם). זה פשוט הקמת האמצעים הכלליים שאתם מתכננים להשתמש בהם כדי לקדם את העסק שלכם.

      חשבי על מה שקבעת לגבי היכן תוכלי לפגוש את קהל היעד שלך ומה את רוצה שהקול שלך יהיה, קשרי, מבוסס עסקאות, קצר או ארוך טווח. היכן תשובותיכם לשני השלבים האלה מתיישבות? שם את רוצה להתרכז במאמצי הקידום שלכם!

      לדוגמה, אם קהל היעד שלך מבלה הרבה זמן באינטרנט ואת לא צריכה לייצר איתכם קשר כדי למכור להם – אז פשוט להחזיק ולקדם אתר אינטרנט תהיה אסטרטגיה נהדרת עבורך. אם השוק שלכם מעריך וסומך על קולות פנים אל פנים ואתם זקוקים לקול מחובר יותר כדי למכור להם את העסק שלכם, אז להצטרף לקבוצת קהילה מקומית בתחום העניין שלהם תהיה אסטרטגיית שיווק נהדרת עבורכם.

      כמה דוגמאות נוספות הן:

       • בניית רשימת תפוצה של דואר אלקטרוני כדי לשלוח מיילים קבועים (אינטראקציה קשרית, דיגיטלית)
       • יצירת וניהול קבוצת פייסבוק (אינטראקציה קשרית, דיגיטלית)
       • חלוקת פליירים בשכונות (אינטראקציה מבוססת עסקאות, פנים אל פנים)
       • הוצאות כספים על פרסום דיגיטלי (אינטראקציה מבוססת עסקאות, דיגיטלית)

       •  

       •  

       •  

       תסתכלו על הצרכים של העסק שלכם ועל המקומות בהם קהל היעד שלכם מסתובב. תסתכלו על מי הם מקשיבים ועל איפה לפגוש אותם שם. ייתכן שלא תזדקקו לאסטרטגיות שיווק רבות כדי לגדל עסק דינמי. ייתכן שתהיו צריכים רק אחת או שתיים. מצאו את הערוצים המתאימים לעסק ולקהל היעד שלכם ותהיו מוכנים היטב לצמוח!

       כמו שאני תמיד אומרת, אין תשובות נכונות או לא נכונות. את פשוט צריכה לדעת למי את מנסה למכור ואיך לגרום לקול שלך להיות מהימן ומושמע על ידי קהל היעד שלכם.

       ברגע שקבעתם איך נראית אסטרטגיית השיווק שלכם עבור העסק שלכם, אתם צריכים לדעת:

        • אילו אמצעים להשתמש כדי להגיע לקהל היעד שלכם
        • איזה סוג הצהרה אתם רוצים לעשות בפלטפורמות אלו

        •  

        הערות נוספות:

         • חשוב לזכור שזהו רק מדריך כללי, ויש להתאים את אסטרטגיית השיווק שלך לצרכים הספציפיים של העסק שלך.

         • הקפדי לעקוב אחר התוצאות של אסטרטגיית השיווק שלך ולערוך התאמות לפי הצורך.

         אם את לא רוצה לעשות את זה לבד
         ורוצה קול נוסף עם ניסיון רב בבניית אסטרטגיות שיווק
         מוזמנת להירשם לתוכנית ליווי אישית שלי לבניית אסטרטגיה שיווקית.

         כחלק מהתהליך אנחנו נבחר אסטרטגיות שיתאימו לך ונבנה את התוכנית השיווקית בהתאם!

         לחצי כאן לפרטים נוספים

         Picture of שיר ים פסקה

         שיר ים פסקה

         חיה את עולם הבלוגינג והדיגיטל כבר מעל ל-7 שנים.
         מעבירה הרצאות וסדנאות על עולם הדיגיטל, ומלווה בלוגרים ועסקים קטנים בכניסתם לעולם הדיגיטל.

         תשאירו תגובה

         השאר תגובה

         קבלו טיפים על עולם הדיגיטל והבלוגינג
         וגם מתנה מיוחדת למצטרפים

         בחינם!

         תודה על הרשמתך

         כתבות אחרונות:

         תמהיל השיווק – 4P

         המודל של 4P נותן מסגרת חשובה לבניית תמהיל שיווק יעיל. בכתבה תוכלי לקרוא על התמהיל השיווקי וכיצד אפשר לשלב אותו באסטרטגיה השיווקית של העסק.

         קריאה נוספת

         עקבו אחרינו

         רוצה שניהיה חברות?

         הרשמי לרשימת התפוצה של הדיגיטלית ותקבלי מלא טיפים ומתנות שרק חברות הקהילה מקבלות.

         דילוג לתוכן