חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

שיתופי פעולה עם משפיענים באינסטגרם

בזמן שבו אינסטגרם הפך לפלטפורמה חשובה לשיווק וקידום מותגים, שיתופי פעולה עם משפיענים ברשת נהפכים לאמצעי יעיל ופופולרי להגעה לקהל רחב יותר ולהקדמת עסקים. הנה מדריך לכיצד לעשות שיתופי פעולה מוצלחים עם משפיענים באינסטגרם

שלב 1: המחקר והבחירה

השלב הראשון ביצירת שיתוף פעולה פורה הוא מחקר של משפיענים רלוונטים ברשת ובחירה של משפיענים שמתאימים לצרכים שלך.

הבנת השוק

התחל בלהבין את השוק שבו אתה פועל ואת הקהל שבו אתה רוצה להגיע. מי הם הלקוחות המתאימים למותך שלך ואילו משפיענים באינסטגרם פועלים בתחום הזה.

  1. זיהוי קהל היעד: תחשוב על מי הם הלקוחות או העוקבים שתרצה להגיע אליהם דרך המשפיען. הם מגדרים את השוק שבו אתה פועל, ואתה צריך להבין אותם לעומק. זה יכול לכלול מאפיינים כמו גיל, מין, מקום מגורים, עניין ראשוני ועוד.

  2. חקר התחרות: עליך להבין את המתחרים שלך בשוק הזה ואת המשפיענים שעשויים להיות בשימושם. הסתכל על הפרופילים הפופולריים בתחום שלך וראה אילו ממשפינים את הקהל שלך.

  3. שוחח עם הלקוחות: פנה ללקוחות שלך ושאל אותם על המשפיענים שהם עוקבים אחריהם באינסטגרם. זה יכול לתת לך מבט רגיל ואמין על המשפיענים שמצליחים להשפיע על הקהל שלך.

  4. שלב הבנה אסטרטגית: לאחר שאתה מבין את השוק ואת האנשים שבו, עליך להשוות את זה למטרות העסק שלך ולהחליט איך השיתוף פעולה יכול לסייע בהגשת המטרות.

חיפוש וסינון

חפש משפיענים באינסטגרם שמתאימים לקהל המטרה שלך. ניתן לחפש באמצעות Hashtags רלוונטיים, או להשתמש בכלים כמו "Influencer Discovery" שמאפשרים לך למצוא משתמשים בסגנונות ונושאים מסוימים.

סינון המשפיענים: הסתכל על מספר פרופילים וסנן אותם לפי איכות התוכן, השפעה שיש להם, סגנון התכנים, והאופן בו הם מתממשים עם עוקביהם.
בשלב זה חשוב לבדוק האם המשפיענים צברו קהל אמיתי!

שלב 2: הפנייה והתקשורת

אחרי שבחרת משפיען או משפיענים שמתאימים לצרכים שלך ובעלי קהל שמתאימים להפוך ללקוח שלך, מגיע שלב יצירת הקשר עם המשפיען. 

יצירת קשר

צור קשר עם המשפיען הנבחר. התקשר אליו דרך ההודעות הפרטיות של הרשת, דרך כתובת האימייל או דרך חשבונות יחסי הציבור שלו.

הצעת שותפות: הציע למשפיען שיתוף פעולה. הצג את העסק שלך והסיבה שבגללה אתה מאמין שזו יכולה להיות הזדמנות טובה גם בשבילו. הגדר את המטרות שלך מראש – האם אתה רוצה לקדם מוצר ספציפי, לרכוש מספר עוקבים חדשים או לשפר את המודעותיות שלך באינסטגרם.

שלב 3: התוכן והשיתוף

פרסום תוכן משולב: עבור שיתוף פעולה עם משפיען, יש ליצור תוכן מרשים ומותאם אישית. זה יכול לכלול פוסטים, סטוריז, סרטונים, או כל מהלך אחר שתבחר.

ההזמנה לפעולה

בזמן שהתוכן פורסם, הזמן את העוקבים של המשפיען לפעול – הצעצוע קופון, קונקורס או כל מעשה אחר שיכול לשדר את המסר שלך ולהגביר את ההשפעה של השותף.

שלב 4: מעקב וניתוח

עקוב אחרי התוצאות של השיתוף פעולה באמצעות מדדים כמו השגת עוקבים, השפעה על מכירות והזמנות. חשוב לציין מראש מהם המדדים עבורך לשיתוף פעולה פורה.

פידבק ושיפור: על פי הנתונים שנצברו, כדאי להחליט האם להמשיך לעבוד עם המשפיען או לחפש אופציות אחרות.

בשיתופי הפעולה עם משפיענים באינסטגרם, השקפת האמינות והאותנטיות של המשפיען הן מרכזיות. עליך לחפש שותפים שיוכלו לייצג את מותך שלך בצורה מועילה ואמינה.

Picture of שיר ים פסקה

שיר ים פסקה

חיה את עולם הבלוגינג והדיגיטל כבר מעל ל-7 שנים.
מעבירה הרצאות וסדנאות על עולם הדיגיטל, ומלווה בלוגרים ועסקים קטנים בכניסתם לעולם הדיגיטל.

תשאירו תגובה

השאר תגובה

קבלו טיפים על עולם הדיגיטל והבלוגינג
וגם מתנה מיוחדת למצטרפים

בחינם!

תודה על הרשמתך

כתבות אחרונות:

תמהיל השיווק – 4P

המודל של 4P נותן מסגרת חשובה לבניית תמהיל שיווק יעיל. בכתבה תוכלי לקרוא על התמהיל השיווקי וכיצד אפשר לשלב אותו באסטרטגיה השיווקית של העסק.

קריאה נוספת

עקבו אחרינו

רוצה שניהיה חברות?

הרשמי לרשימת התפוצה של הדיגיטלית ותקבלי מלא טיפים ומתנות שרק חברות הקהילה מקבלות.

דילוג לתוכן